Ett klassrum med många elever. En elev räcker upp handen

Kontakta oss på Sylteskolan

Enhet Sylteskolan Nyckelpigevägen 1 461 67 Trollhättan F-6: 0520-49 50 01, Fritids: 0520-49 60 64, 7-9: 0520-49 74 89 Kontakta oss på Sylteskolan

Sjukanmälan

Sjukanmälan görs via appen TED eller via SMS. 

Här kan du läsa mer om sjukanmälan via SMS! 

Personal f-6

För kontakt med skolans elevhälsoteam sker förmedling genom ditt barns mentor eller rektor.

Personal 7-9

Rektor
Anna Forsberg
Telefonnummer: 0520-49 74 91

Skolledare
Henrik Stålheim
Telefonnummer: 0520-49 73 11

Elevhälsa 7-9

Förutom rektorer ingår också följande funktioner i elevhälsoteamet:

Skolpsykolog
Jesper Johansson 
Telefonnummer: 0520-49 79 97

Skolsköterska
Carina Leyon
Telefonnummer: 0520-49 74 93

Specialpedagog/Bitr. Rektor
Lena-Mari Klaesson
Telefonnummer: 0701-64 94 75

Speciallärare 
Janett Larsson 
Telefonnummer: 0520-49 68 86

Studie- och yrkesvägledare
Hamza Alwardi
Telefonnummer: 0520-49 60 72

Skolvärd
Zlatko Arnautovic
E-post: zlatko.arnautovic@trollhattan.se                                                    

Vaktmästare
Nils Alm
Telefonnummer: 0520-49 74 92/ 0702-22 74 69
E-post: nils.alm@trollhattan.se


Arbetslag 1

Telefonnummer: 0520 -  49 60 55

8A

Rebecka Brinte
E-post: rebecka.brinte@trollhattan.se

Aghunik Grigoryan
E-post: aghunik.grigoryan@trollhattan.se

8B

Arianit Zeneli
E-post: arianit.zeneli@trollhattan.se

Maria Lindvall
E-post: maria.lindvall@trollhattan.se

9A

Jörgen Lagergren
E-post: jorgen.lagergren@trollhattan.se

Viktor Weiselius
E-post: viktor.weiselius@trollhattan.se

9B

Masuma Raza Hussain
E-post: masuma.raza.hussain@trollhattan.se

Khaled Tannous
E-post: khaled.tannous@trollhattan.se

Elevassistent
Loella Larsen
E-post: loella.larsen@trollhattan.se

Elevassistent
Johanna Bengtsson
E-post: johanna.bengtsson@trollhattan.se

Elevassistent
Nicklas Bengtsson
E-post: nicklas.bengtsson@trollhattan.se


Arbetslag 2

Telefonnummer: 0520 - 49 60 54

7A

Tomas Persson
E-post: tomas.persson@trollhattan.se

Peter Larsson
E-post: peter.larsson@trollhattan.se

7B

Shant Kassabian
E-post: shant.kassabian@trollhattan.se

Mia Eliasson
E-post: mia.eliasson@trollhattan.se

8C

Shelan Darogha
E-post: shelan.darogha@trollhattan.se

Christine Youkhanna
E-post: christine.youkhanna@trollhattan.se

8D

Annika Jansson
E-post: annika.jansson@trollhattan.se

Sanna Zakariasson
E-post: sanna.zakariasson@trollhattan.se

Elevassistent
Elisabeth Niklasson
E-post: elisabeth.niklasson@trollhattan.se

Elevassistent
Eva Adamson
E-post: eva.adamson@trollhattan.se


Arbetslag 3

Telefonnummer: 0520 - 49 60 57

7C

Joakim Hedlund
E-post: joakim.hedlund@trollhattan.se

Angela Roumi
E-post: angela.roumi@trollhattan.se

7D

Kristina Wreed
E-post: kristina.vred@trollhattan.se

Ibrahim Shabo
E-post: ibrahim.shabo@trollhattan.se

9C

Andreas Larsson
E-post: andreas.larsson@trollhattan.se

Ida Holm
E-post: ida.holm@trollhattan.se

9D

Ros-Marie Kassabian
E-post: ros-marie.kassabian@trollhattan.se

Gabriella Scherdin
E-post: gabriella.scherdin@trollhattan.se

Elevassistent
Sevim Yucel
E-post: sevim.yucel@trollhattan.se

Elevassistent
Annelie Schagerström
E-post: annelie.schagerstrom@trollhattan.se

Elevassistent
Rikardo Barjamovic
E-post: rikardo.barjamovic@trollhattan.se

Studiehandledare arabiska 
Rita Roumi
E-post: Rita.roumi@trollhattan.se

Studiehandledare arabiska 
Enas Warshagha
E-post: Enas.warshagha@trollhattan.se

Studiehandledare somaliska
Fartun Ali Sharif
E-post: Fartun.ali.sharif@trollhattan.se

Studiehandledare somaliska
Abdiqani Ahmed
E-post: Abdiqani.ahmed@trollhattan.se

 

Senast granskad 2020-09-03 av Clara B