Ett klassrum med många elever. En elev räcker upp handen

Kontakta oss på Sylteskolan

Enhet Sylteskolan Nyckelpigevägen 1 461 67 Trollhättan F-6: 0520-49 60 62, 7-9: 0520-49 74 89 Kontakta oss på Sylteskolan

Personal 7-9


Elevhälsa 7-9

Förutom rektorer ingår också följande funktioner i elevhälsoteamet:

Skolpsykolog:
Helen Johansson, tel. 0520-49 74 94

Skolkurator:
Nicklas Wilenius, 0520-49 60 71

Skolsköterska:
Elisabeth Ekström, 0520-49 74 93

Specialpedagog:
Lena-Mari Klaesson, 0701-64 94 75

Socialpedagog: 
Nicolina Rosberg, tel. 0733-48 96 29

Speciallärare 
Janett Larsson, tel. 0520-49 68 86

Studie- och yrkesvägledare:
Sara Eliasson, tel. 0520-49 60 72

Skolvärd

Zlatko Arnautovic
zlatko.arnautovic@trollhattan.se                                                    


Vaktmästare

Nils Alm
Tel: 0520-49 74 92/ 0702-22 74 69
nils.alm@trollhattan.se


Arbetslag 1

0520 -  49 60 55

7A

John Fornänger
john.fornanger@trollhattan.se

Aghunik Grigoryan
aghunik.grigoryan

7B

Rita Roumi
rita.roumi@trollhattan.se

Mia Eliasson
mia.eliasson@trollhattan.se

8A

Jörgen Lagergren
jorgen.lagergren@trollhattan.se

Viktor Weiselius
viktor.weiselius@trollhattan.se

9A

Sara Lindberg
sara.lindberg@trollhattan.se

Ida Holm
ida.holm@trollhattan.se

9B

Tomas Persson
tomas.persson@trollhattan.se

Shant Kassabian
shant.kassabian@trollhattan.se

Elevassistenter

Loella Larsen
loella.larsen@trollhattan.se

Johanna Bengtsson
johanna.bengtsson@trollhattan.se

Taina Hakkarainen
taina.hakkarainen@trollhattan.se

Arber Zeneli
arber.zeneli@trollhattan.se


Arbetslag 2

0520 - 49 60 54

7D

Abdiwahab Mohamed
abdiwahab.mohamed@trollhattan.se

Annika Jansson
annika.jansson@trollhattan.se

Sanna Zakariasson
sanna.zakariasson@trollhattan.se

8B

Masuma Raza Hussain
masuma.raza.hussain@trollhattan.se

Emma Paust
emma.paust@trollhattan.se

8C

Jasmin Salkic
jasmin.salkic@trollhattan.se

Rebecka Brinte
rebecka.brinte@trollhattan.se

9C

Osama Al'Daffaie
osama.al-daffaie@trollhattan.se

Joakim Hedlund
joakim.hedlund@trollhattan.se

Elevassistenter

Annelie Andersson
annelie.andersson@trollhattan.se

Elin Bang
elin.bang@trollhattan.se

Nicklas Bengtsson
nicklas.bengtsson@trollhattan.se


Arbetslag 3

0520 - 49 60 57

7C

Shelan Darogha
shelan.darogha@trollhattan.se

Christine Youkhanna
christine.youkhanna@trollhattan.se

8D

Ros-Marie Kassabian
ros-marie.kassabian@trollhattan.se

Linda Fallqvist
linda.fallqvist@trollhattan.se

Gabriella Scherdin
gabriella.scherdin@trollhattan.se

9D

Khaled Tannous
khaled.tannous@trollhattan.se

Ulf Martinsson
ulf.martinsson@trollhattan.se

9E

Andreas Larsson
andreas.larsson@trollhattan.se

Johan Scherdin
johan.scherdin@trollhattan.se

Elevassistenter

Sevim Yucel
sevim.yucel@trollhattan.se

Eva Adamson
eva.adamson@trollhattan.se

Ahlam Aribezadeh
ahlam.aribezadeh@trollhattan.se


Studiehandledare

Dari

Mohsen Ramezanifard
Mohsen.ramezanifard@trollhattan.se

Arabiska

Josefina Hsen
Josefina.hsen@trollhattan.se

Ahlam Aribezadeh
Ahlam.aribezadeh@trollhattan.se

Rita Roumi
Rita.roumi@trollhattan.se

Enas Warshagha
Enas.warshagha@trollhattan.se

Somaliska

Fartun Ali Sharif
Fartun.ali.sharif@trollhattan.se

Abdiqani Ahmed
Abdiqani.ahmed@trollhattan.se

 

Senast granskad 2019-04-15 av nicklas.bengtsson@trollhattan.se