Ett klassrum med många elever. En elev räcker upp handen

Kontakta oss på Sylteskolan

Enhet Sylteskolan Nyckelpigevägen 1 461 67 Trollhättan F-6: 0520-49 60 62, 7-9: 0520-49 74 89 Kontakta oss på Sylteskolan

Personal 7-9


Elevhälsa 7-9

Förutom rektorer ingår också följande funktioner i elevhälsoteamet:

Skolpsykolog:
Jesper Johansson, tel. 0520-49 79 97

Skolkurator:
Nicklas Wilenius, 0520-49 60 71

Skolsköterska:
Carina Leyon, 0520-49 74 93

Specialpedagog/Bitr. Rektor
Lena-Mari Klaesson, 0701-64 94 75

Socialpedagog: 
Tone Liss, tel. 0733-48 96 29

Speciallärare 
Janett Larsson, tel. 0520-49 68 86

Studie- och yrkesvägledare:
Hamza Alwardi, tel. 0520-49 60 72

Skolvärd

Zlatko Arnautovic
zlatko.arnautovic@trollhattan.se                                                    


Vaktmästare

Nils Alm
Tel: 0520-49 74 92/ 0702-22 74 69
nils.alm@trollhattan.se


Arbetslag 1

0520 -  49 60 55

8A

Rebecka Brinte
rebecka.brinte@trollhattan.se

Aghunik Grigoryan
aghunik.grigoryan@trollhattan.se

8B

Arianit Zeneli
arianit.zeneli@trollhattan.se

Maria Lindvall
maria.lindvall@trollhattan.se

9A

Jörgen Lagergren
jorgen.lagergren@trollhattan.se

Viktor Weiselius
viktor.weiselius@trollhattan.se

9B

Masuma Raza Hussain
masuma.raza.hussain@trollhattan.se

Khaled Tannous
khaled.tannous@trollhattan.se


Elevassistenter

Loella Larsen
loella.larsen@trollhattan.se

Johanna Bengtsson
johanna.bengtsson@trollhattan.se

Nicklas Bengtsson
nicklas.bengtsson@trollhattan.se

Arbetslag 2

0520 - 49 60 54

7A

Tomas Persson
tomas.persson@trollhattan.se

Peter Larsson
peter.larsson@trollhattan.se

7B

Shant Kassabian
shant.kassabian@trollhattan.se

Mia Eliasson
mia.eliasson@trollhattan.se

8C

Shelan Darogha
shelan.darogha@trollhattan.se

Christine Youkhanna
christine.youkhanna@trollhattan.se

8D

Annika Jansson
annika.jansson@trollhattan.se

Sanna Zakariasson
sanna.zakariasson@trollhattan.se

Elevassistenter

Elisabeth Niklasson
elisabeth.niklasson@trollhattan.se

Eva Adamson
eva.adamson@trollhattan.se


Arbetslag 3

0520 - 49 60 57

7C

Joakim Hedlund
joakim.hedlund@trollhattan.se

Angela Roumi
angela.roumi@trollhattan.se

7D

Kristina Wreed
kristina.vred@trollhattan.se

Ibrahim Shabo
ibrahim.shabo@trollhattan.se

9C

Andreas Larsson
andreas.larsson@trollhattan.se

Ida Holm
ida.holm@trollhattan.se

9D

Ros-Marie Kassabian
ros-marie.kassabian@trollhattan.se

Gabriella Scherdin
gabriella.scherdin@trollhattan.se

Elevassistenter

Sevim Yucel
sevim.yucel@trollhattan.se

Annelie Schagerström
annelie.schagerstrom@trollhattan.se

Rikardo Barjamovic
rikardo.barjamovic@trollhattan.se


Studiehandledare

Arabiska

Rita Roumi
Rita.roumi@trollhattan.se

Enas Warshagha
Enas.warshagha@trollhattan.se

Somaliska

Fartun Ali Sharif
Fartun.ali.sharif@trollhattan.se

Abdiqani Ahmed
Abdiqani.ahmed@trollhattan.se

 

Senast granskad 2019-10-07 av nicklas.bengtsson@trollhattan.se