Tre glada tjejer som kramar om varandra

Elevhälsa

Kronans elevhälsa ansvarar för den övergripande elevhälsan på Kronan.

Enhet Kronan Lantmannavägen 113 461 60 Trollhättan

Elevhälsa

Skolkurator F-6
Sofia Johansson
0520-49 78 52
sofia.l.johansson@trollhattan.se

Specialpedagog F-6
Camilla Härsjö
0520-49 72 62
camilla.n.harsjo@trollhattan.se

Specialpedagog 7-9
Sara Chmeis
0520-49 54 09
sara.chmeis@trollhattan.se

Skolpsykolog F-6
Vakant

Skolpsykolog 7-9
Anders Larsson
0520-49 77 94
anders.larsson@trollhattan.se

 

Socialpedagog F-6
Robert Högberg
0520-49 74 14
E-post: robert.hogberg@trollhattan.se

Socialpedagog 7-9
Owe Einarsson
070-164 94 24
owe.einarsson@trollhattan.se

 

Elevhälsans medicinska insats

Skolsköterska F-6
Ivonne Vega Castillo
0520-49 77 81
ivonne.vega.castillo@trollhattan.se

Skolsköterska 7-9
Jeanette Mella
0520-49 65 78
jeanette.mella@trollhattan.se

Senast granskad 2021-02-03 av Per Ivarsson