Samhällsbyggnadsförvaltningen

Mejla, ring, skicka brev, skriv på Facebook, Instagram eller besök oss i Stadshuset – det finns många olika sätt att kontakta oss på.

Person
Förvaltningschef, SamhällsbyggnadsförvaltningenJohan Bengtsson 0520-49 74 06
Enhet Samhällsbyggnadsförvaltningen Gärdhemsvägen 9 461 83 Trollhättan 0520-49 67 77 Samhällsbyggnadsförvaltningen

Vi som jobbar på Samhällsbyggnadsförvaltningen sitter på tredje och fjärde våningen i Stadshuset. Dörren in till oss är precis till höger om du kommer ifrån trappan, eller vänster ifrån hissen. Välkommen till oss!

Öppettider

  • Måndag - torsdag: 8.00-12.00, 13.00-16.30
  • Fredag 8.00-12.00, 13.00-15.00

Följande dagar har Stadshuset öppet 8.00-15.00

  • dag före röd dag
  • dag före midsommarafton 
  • dag före julafton 
  • dag före nyårsafton 
  • hela juli månad

På klämdagar har Stadshuset öppet 10.00-12.00.

Kontakt

Reception
0520-49 67 77
samhallsbyggnad@trollhattan.se

Förvaltningschef
Johan Bengtsson
0520-49 74 06
johan.bengtsson@trollhattan.se

Gatu-Parkkontoret

Gatu-parkchef
Elisabeth Linderoth
0520-49 78 48
elisabeth.linderoth@trollhattan.se

Stadsarkitektkontoret

Stadsarkitekt
Dragan Danilovic
0520-49 74 06
dragan.danilovic@trollhattan.se

Kontaktpersoner i byggärenden hittar du här

Plankontor

Planchef
Leif Carlsson
0520-497409
leif.carlsson@trollhattan.se

Lantmäterikontoret

Lantmäterichef
Patrik Renfors
0520-495693
patrik.renfors@trollhattan.se

Kart- och mätningskontoret

Kontorschef
Pether Eckerwall
0520-497954
pether.eckerwall@trollhattan.se

Ledning och stöd

Avdelningschef
Pether Eckerwall
0520-497954
pether.eckerwall@trollhattan.se

Övrig kontaktinformation som gäller Trollhättans Stad hittar du här

Senast granskad: 2018-04-04 av: Fredrika Almqvist
Tipsa en vän
(Obligatoriskt fält)
(Obligatoriskt fält)
(Obligatoriskt fält)
(Obligatoriskt fält)