Opetushallinto (Utbildningsförvaltningen)

yksikkö Trollhättans Stad Gärdhemsvägen 9 461 83 Trollhättan 0520-49 50 00 Ota meihin yhteyttä

Hallinnon johto

vt. Hallintopäällikkö

Ove Johansson
0520-49 76 71
ove.johansson@trollhattan.se

Talouspäällikkö

Dan Petersson
0520-49 72 84
dan.petersson@trollhattan.se

Strategisen suunnittelu- ja kehitysosaston päällikkö

Harriet Larsson
0520-49 74 30
harriet.larsson@trollhattan.se

Toiminnanjohtajat

Esikoulu, pedagoginen hoiva 

Birgitta Ahlberg
0520-49 74 94
birgitta.ahlberg@trollhattan.se

Peruskoulu, esikoululuokat, vapaa-aikakodit ja erityisperuskoulu

Per Hellmark
0520-49 72 90
per.hellmark@trollhattan.se

Oppilastuki ja äidinkieli 

Birgitta Lundskog
0520-49 64 50
birgitta.lundskog@trollhattan.se

Lastenhoitohakemukset

Lastenhoitohakemuksen teet yksinkertaisimmin sähköisen palvelumme kautta!

Lastenhoidon sähköinen palvelu

Jos tarvitset apua tai sinulla on hakemukseen liittyviä kysymyksiä, voit kääntyä käsittelijöidemme puoleen:

Lastenhuollon hallintovirkailija
Marita Netz
0520-49 72 16
marita.netz@trollhattan.se

Lastenhuollon hallintovirkailija
Agnetha Kilsmark
0520-49 72 05
agneta.kilsmark@trollhattan.se

Muihin työntekijöihin saadaan yhteys Trollhättanin kaupungin puhelinvaihteen kautta:
0520-49 50 00

 

 
Tarkistettu viimeksi 2018-04-26 av Clara Bengtsson