Kaupunginrakennushallinto (Stadsbyggnadsförvaltningen)

Kaupunginrakennushallinnon toimisto sijaitsee kaupungintalon kolmannessa kerroksessa. Käyntiovi on rappusista katsoen oikealla tai hissistä tullessa vasemmalla. Tervetuloa käymään!

Ihmiset
Förvaltningschef, Samhällsbyggnadsförvaltningen Johan Bengtsson 0520-49 74 06
yksikkö Samhällsbyggnadsförvaltningen Gärdhemsvägen 9 461 83 Trollhättan 0520-49 67 77 Kaupunginrakennushallinto (Stadsbyggnadsförvaltningen)

Aukioloajat

  • Maanantai – torstai klo 8.00-12.00 ja klo 13.00-16.30
  • Perjantai klo 8.00-12.00 ja klo 13.00-15.00

Kaupungintalo on avoinna seuraavina päivinä klo 8.00-15.00

  • arkipyhää edeltävinä päivinä
  • juhannusaattoa edeltävänä päivänä
  • jouluaattoa edeltävänä päivänä
  • uudenvuodenaattoa edeltävänä päivänä
  • koko heinäkuun ajan

Kaupungintalo on pyhien välipäivinä avoinna klo 10.00-12.00.

Yhteyshenkilöt

Hallintopäällikkö
Johan Bengtsson
0520-49 74 06
johan.bengtsson@trollhattan.se

Katu- ja puistokonttori

Katu- ja puistopäällikkö
Elisabeth Linderoth
0520-49 78 48
elisabeth.linderoth@trollhattan.se

Projektinvetäjä
Anneli Kull 
0520-49 76 80 
anneli.kull@trollhattan.se

Kaupunginarkkitehtitoimisto

Kaupunginarkkitehti
Gabriella Hemme
0520-49 74 65
gabriella.hemme@trollhattan.se

Rakennusasioiden yhteyshenkilöt

Suunnittelukonttori

Suunnittelupäällikkö
Leif Carlsson
0520-497409
leif.carlsson@trollhattan.se

Maanmittauskonttori

Maanmittauspäällikkö
Elisabeth Roos
0520-497413
elisabeth.roos@trollhattan.se

Kartta- ja mittauskonttori

Konttoripäällikkö
Pether Eckerwall
0520-497954
pether.eckerwall@trollhattan.se

Johto ja tuki

Osastopäällikkö
Pether Eckerwall
0520-497954
pether.eckerwall@trollhattan.se

Sähköpostiosoite

Kaupungin rakennushallinnon sähköpostiosoite: stadsbyggnad@trollhattan.se

Tarkistettu viimeksi 2016-03-14 av clara.bengtsson@trollhattan.se