Käsittelijöiden yhteystiedot

Alla on avustusyksikön käsittelijöiden yhteystiedot. Käsittelijä tavoitetaan varmimmin ilmoitettuina puhelinaikoina.

Ihmiset
Biståndshandläggare Biståndsenheten 0520-49 50 00 (växel)
yksikkö Omsorgsförvaltningen Gärdhemsvägen 9 461 83 Trollhättan 0520-49 50 00 Hoivahallinto (Omsorgsförvaltningen)

Huom! Käsittelijät puhuvat ruotsia.

bistandsenheten@trollhattan.se

Huom! Yhteystiedot ovat ruotsinkieliselle henkilökunnalle.

Avuntarpeenkäsittelijöiden puhelinajat

Maanantai–perjantai klo 08:30–09:30. Varaus: puhelinaikaa saatetaan kertaluontoisesti muuttaa.

Sosiaalipsykiatria

Sylte, Skoftebyn, Lextorp, Centrum, Tingvalla, Sjuntorp, Upphärad, Skogshöjden, Björndalen, Strömslund

Robin Lindholm
0520 – 49 52 04
robin.lindholm@trollhattan.se 

Kronogården, Hjortmossen Karlstorp, Egna Hem, Sandhem, Norra Björke/Åsaka

Daniel Karlsson
0520 – 49 70 54
daniel.I.karlsson@trollhattan.se

Huom! Yhteystiedot ovat ruotsinkieliselle henkilökunnalle.

Avuntarpeenkäsittelijöiden puhelinajat

Maanantai–perjantai klo 08:30–09:30. Varaus: puhelinaikaa saatetaan kertaluontoisesti muuttaa.

Henkilökohtainen avustus

Päivät 1 - 15

Erica Håkansson
0520 – 49 58 83
erica.hakansson@trollhattan.se  

Päivät 16 - 31

Malin Nyrén
0520 – 49 78 81
malin.nyren@trollhattan.se  

LSS

Hjortmossen, Karlstorp, Sjuntorp, Upphärad, Övriga Kronogården, Björndalen

Helena Ekeroth
0520 – 49 76 92
helena.ekeroth@trollhattan.se  

Centrum, Egna hem, Sylte, Skoftebyn, Lextorp, Velanda, Strömslund

Anna Brask
0520 – 49 79 43
anna.brask@trollhattan.se  

Stavre, Sandhem, Halvorstorp, Lantmannavägen, Skogshöjden, Åsaka, Norra Björke

Carin Carlberg
0520 – 49 76 99
carin.carlberg@trollhattan.se  

Huom! Yhteystiedot ovat ruotsinkieliselle henkilökunnalle.

Avuntarpeenkäsittelijöiden puhelinajat

Maanantai–perjantai klo 08:30–09:30. Varaus: puhelinaikaa saatetaan kertaluontoisesti muuttaa.

Ikäihmiset ja toimintarajoitteiset

Centrum norr om Torggatan, Tingvalla, Egna hem, Strömkarlen

Rebecca Jonsson
0520 – 49 79 74
rebecca.jonsson@trollhattan.se 

Karlstorp, Kronogården

Katarina Rytting
0520 – 49 79 37
katarina.rytting@trollhattan.se 

Sylte, Skoftebyn, Strömslund, Björndalen, Skogshöjden, Källstorp

Ann-Catrine Westerbäck
0520 – 49 79 41
ann-catrine.westerback@trollhattan.se 

Dannebacken, Halvorstorp, Sandhem, Stavre

Anna Bernhardsson
0520 – 49 78 83
anna.bernhardsson@trollhattan.se

Hjortmossen, Centrum söder om Torggatan, Rådjuret

Caroline Karlsson
0520 – 49 71 58
caroline.karlsson@trollhattan.se

Lextorp, Velanda, Sjuntorp, Upphärad, Norra Björke, Åsaka, Lagmansered

Petra Karlsson
0520 – 49 79 82
petra.karlsson@trollhattan.se 

Huom! Yhteystiedot ovat ruotsinkieliselle henkilökunnalle.

Avuntarpeenkäsittelijöiden puhelinajat

Maanantai–perjantai klo 08:30–09:30. Varaus: puhelinaikaa saatetaan kertaluontoisesti muuttaa.

Kuljetuspalvelu ja valtakunnallinen kuljetuspalvelu

Egna Hem, Stavre, Halvorstorp, Åsaka, Norra Björke Lagmansered, Lextorp, Gärdhem, Strömslund, Björndalen, Skogshöjden

Pernilla Ingvald
0520 – 49 79 75
pernilla.ingvald@trollhattan.se 

Centrum, Hjortmossen, Karlstorp, Kronogården, Skoftebyn, Sylte, Sjuntorp, Upphärad

Kristina Lilja
0520 – 49 77 97
kristina.lilja@trollhattan.se 

Huom! Yhteystiedot ovat ruotsinkieliselle henkilökunnalle.

Avuntarpeenkäsittelijöiden puhelinajat

Maanantai–perjantai klo 08:30–09:30. Varaus: puhelinaikaa saatetaan kertaluontoisesti muuttaa.

Asunnonsopeuttamisavustukset

Sara Brandt
0520 – 49 79 36
sara.brandt@trollhattan.se  

Tarkistettu viimeksi 2020-03-18 av Jonathan Hjort