Hoivahallinto (Omsorgsförvaltningen)

Ihmiset
FörvaltningschefLena Johansson 0520-49 71 00
yksikkö Omsorgsförvaltningen Gärdhemsvägen 9 461 83 Trollhättan 0520-49 50 00 Hoivahallinto (Omsorgsförvaltningen)

Hallinnon johto

Hallintopäällikkö
Lena Johansson
0520-49 71 00
lena.johansson@trollhattan.se

Vanhus- ja vammaishuolto

Aluepäälliköt

Eteläinen alue
Humlegården, Granngården, Blåvingen, kotihoito Sylte/Skoftebyn, kotihoito Lextorp/Velanda/Gärdhem

Marie Uls
0520-49 50 05
marie.uls@trollhattan.se

Läntinen alue
Källstorpsgården, Klockaregården, kotihoito Hjortmossen, kotihoito Kronogården/Karlstorp, kotihoito joen länsipuolella. Miehitysyksikkö. Turvallinen kotiuttaminen.

Anna Pettersson-Wiberg
0520-49 51 26
anna.pettersson-wiberg@trollhattan.se

Itäinen alue
Stavregården, Kastanjebacken, Landbogården, Nordängen, kotihoito Keskusta/Egnahem, kotihoito Åsaka, kotihoito Sjuntorp/Upphärad, kotihoito Sandhem/Stavre/Halvorstorp, päivätoiminta

Yvonne Dahl
0520-49 55 51
yvonne.dahl@trollhattan.se

Erikoisyksikkö
Tallbackenin dementiakeskus, kuntoutuskeskus, lyhytaikaisasuntola ja vuorotteluasuntola Älvan. yöpartio, turvahälyttimet, asunnonsopeutus.

Helena Mårdstam
0520-49 79 06
helena.mardstam@trollhattan.se

Toimintarajoitteisten hoiva

Aluepäälliköt

Anja Hellman
0520-49 71 73
anja.hellman@trollhattan.se

Sosiaalipsykiatria

Aluepäällikkö

Helena Mårdstam
0520-49 79 06
helena.mardstam@trollhattan.se

Terveydenhuolto

Evalena Tellsdotter
0520-49 52 16
evalena.tellsdotter@trollhattan.se

Avustushakemukset

Avustusyksikkö
0520-49 50 00 (vaihde)

Lääketieteellisesti vastuullinen sairaanhoitaja (MAS)

Ulla Arwidson
0520-49 71 23
ulla.arwidson@trollhattan.se

Sosiaalisesti vastuullinen koordinaattori (SAS)

Marianne Brattberg 
0520 - 49 71 04
marianne.brattberg@trollhattan.se 

Tarkistettu viimeksi 2018-04-04 av Clara Bengtsson