Stadsbyggnadsförvaltningen

Below is a list of important contacts in this unit.

Person
Förvaltningschef, SamhällsbyggnadsförvaltningenJohan Bengtsson 0520-49 74 06
Unit Samhällsbyggnadsförvaltningen Gärdhemsvägen 9 461 83 Trollhättan 0520-49 67 77 Stadsbyggnadsförvaltningen

Vi som jobbar på Stadsbyggnadsförvaltningen sitter på tredje våningen i Stadshuset. Dörren in till oss är precis till höger om du kommer ifrån trappan, eller vänster ifrån hissen. Välkommen till oss!

Öppettider

  • Måndag - torsdag: 8.00-12.00, 13.00-16.30
  • Fredag 8.00-12.00, 13.00-15.00

Följande dagar har Stadshuset öppet 8.00-15.00

  • dag före röd dag
  • dag före midsommarafton 
  • dag före julafton 
  • dag före nyårsafton 
  • hela juli månad

På klämdagar har Stadshuset öppet 10.00-12.00.

Kontaktpersoner

Förvaltningschef
Johan Bengtsson
+46 (0)520-49 74 06
johan.bengtsson@trollhattan.se

Gatu-Parkkontoret

Gatu-parkchef
Elisabeth Linderoth
+46 (0)520-49 78 48
elisabeth.linderoth@trollhattan.se

Projektledare
Anneli Kull 
+46 (0)520-49 76 80 
anneli.kull@trollhattan.se

Stadsarkitektkontoret

Stadsarkitekt
Gabriella Hemme
+46 (0)520-49 74 65
gabriella.hemme@trollhattan.se

Kontaktpersoner i byggärenden hittar du här

Plankontor

Planchef
Leif Carlsson
+46 (0)520-497409
leif.carlsson@trollhattan.se

Lantmäterikontoret

Lantmäterichef
Elisabeth Roos
+46 (0)520-497413
elisabeth.roos@trollhattan.se

Kart- och mätningskontoret

Kontorschef
Pether Eckerwall
+46 (0)520-497954
pether.eckerwall@trollhattan.se

Ledning och stöd

Avdelningschef
Pether Eckerwall
+46 (0)520-497954
pether.eckerwall@trollhattan.se

E-mail

Stadsbyggnadsförvaltningens e-mail stadsbyggnad@trollhattan.se

Reviewed 2016-02-15 by Clara Bengtsson