Miljöförvaltningen

Nedan hittar du medarbetarna på Miljöförvaltningen.

Enhet Miljöförvaltningen Gärdhemsvägen 9 461 83 Trollhättan 0520-49 74 75 Miljöförvaltningen

Tf miljöchef

Olsson, Jörgen
0520-49 74 85
jorgen.olsson@trollhattan.se

Expedition

Expeditionstelefon: 0520- 49 74 75
miljo@trollhattan.se

Brunberg, Ann-Sofi
Fakturor, telefon- och expeditionsservice, ärenderegistrering
0520-49 74 75
ann-sofi.brunberg@trollhattan.se

Lindström, Sofia
Nämndprotokoll, telefon- och expeditionsservice, ärenderegistrering
0520-49 74 95
sofia.lindstrom@trollhattan.se

Boendemiljö, hygien- och undervisningslokaler

Andersson, Camilla
Hygien- och undervisninglokaler, boendemiljö
0520-49 74 86
camilla.andersson@trollhattan.se

Elgåfoss, Anne Charlotte
Hygien- och undervisninglokaler
0520-49 74 78
annecharlotte.elgafoss@trollhattan.se

Hammar, Ami
Hygien- och undervisninglokaler, boendemiljö
0520-49 73 71
ami.hammar@trollhattan.se

Karlsson, Britt Mari
Radon
0520-49 74 88
britt.mari.karlsson@trollhattan.se

Walsund Pérez, Emelie
Hygien- och undervisninglokaler
0520-49 78 98
emelie.walsund.perez@trollhattan.se

Eget avlopp

Abrahamsson, Sara
Tjänstledig

Ahlgren, Malin
0520-49 74 74
malin.p.ahlgren@trollhattan.se

Alsaadi, Ruaa
0520-49 73 13
ruaa.al-saadi@trollhattan.se

Bohlin, Sofia
0520-49 74 71
sofia.bohlin@trollhattan.se

Grahn, Viktor
0520-49 74 79
viktor.grahn@trollhattan.se

Johansson, Sanna
0520-49 74 99
sanna.johansson@trollhattan.se

Kööhler, Michael
Tjänstledig

Livsmedel

Asplén, Stephanie
Livsmedel
0520-49 63 58
stephanie.asplen@trollhattan.se

Fagerberg, Maria
Livsmedel
0520-49 74 62
maria.fagerberg@trollhattan.se

Linnarsson, Fredrik
Livsmedel, mindre dricksvattenanläggningar
0520-49 74 80
fredrik.linnarsson@trollhattan.se

Miljöfarlig verksamhet

Andréasson, Robin
Miljöfarlig verksamhet, värmepumpar
0520-49 78 84
robin.andreasson@trollhattan.se

Englund, Johanna
Miljöfarlig verksamhet
0520-49 74 42
johanna.englund@trollhattan.se

Gedell, Linnéa
Miljöfarlig verksamhet
0520-49 74 84
linnea.gedell@trollhattan.se

Karlsson, Britt Mari
Köldmedia
0520-49 74 88
britt.mari.karlsson@trollhattan.se

Malmros, Lisa
Miljöfarlig verksamhet
0520-49 74 87
lisa.malmros@trollhattan.se

Naturvård och miljöövervakning

Husar, Ulrika
0520-49 74 59
ulrika.husar@trollhattan.se

Olsson, Jörgen
0520-49 74 85
jorgen.olsson@trollhattan.se

Wadman, Jeanette
0520-49 74 82
jeanette.wadman@trollhattan.se

Relaterad information

Vad Miljöförvaltningen arbetar med

Senast granskad: 2017-12-12 | av: Jeanette Wadman
Tipsa en vän
(Obligatoriskt fält)
(Obligatoriskt fält)
(Obligatoriskt fält)
(Obligatoriskt fält)