Kontakt Familj, barn och ungdom

Kontaktuppgifter till våra verksamheter för familj, barn och ungdom.

Personer
Enhet Arbetsmarknads- och socialförvaltningen Gärdhemsvägen 9 461 83 Trollhättan 0520-49 50 00 Arbetsmarknads- och socialförvaltningen

Kontaktuppgifter:

Mottagningsgruppen

0520-49 58 00
Stadshuset, Gärdhemsvägen 9, entréplan

Enhetschef
Inga-Lill Carlsson
0520-49 70 69
inga-lill.carlsson@trollhattan.se

Familjehemsgruppen

Enhetschef
Evelyn Axelsson
0520-49 70 51
evelyn.axelsson@trollhattan.se

Teamledare
Carina Persson
0520-49 72 09
carina.persson@trollhattan.se

Familjerätten

Du når oss säkrast på 0520-49 55 53 vardagar kl. 8.30-10.00 samt onsdagar kl. 13.00-14.30.
familjeratt@trollhattan.se

Faderskapsärenden
0520-49 71 61, måndag, tisdag, torsdag, fredag kl. 8.30-9.30, onsdag 9.00-9.30.
faderskap@trollhattan.se

Enhetschef
Margaretha Vister
0520-49 71 45
margaretha.vister@trollhattan.se

Resursforum Barn och unga

Verksamhetschef
Christina Lantz
0520-49 54 15
christina.lantz@trollhattan.se

Enhetschef
Henric Bergqvist
0520-49 53 58
henric.bergqvist@trollhattan.se

Enhetschef
Maria Bryntesson
0520-49 56 62
maria.bryntesson@trollhattan.se

Stridsbergs särskilda undervisningsgrupp

Sågbladsvägen 10
0520-49 51 47
0520-49 51 48

Teamledare
Maria Bryntesson
0520-49 56 62
maria.bryntesson@trollhattan.se

Kortbo

Västra fjärilsvägen 57-59
0520-49 53 28

Teamledare
Anne Eklund
0520-49 53 27
anne.eklund@trollhattan.se

Familjehuset

Strömgatan 8

Familjeteamet

0520-49 54 10

Teamledare
Henric Bergqvist
0520-49 53 58
henric.bergqvist@trollhattan.se 

Maria Bryntesson
0520-49 56 62
maria.bryntesson@trollhattan.se

Fältenheten

0520-49 56 68

Teamledare
Jirayr Arag
0520-49 56 66
jirayr.arag@trollhattan.se

Hemmalaget

Teamledare
Henric Bergqvist
0520-49 53 58
henric.bergqvist@trollhattan.se

Nätverk i centrum

0520-49 71 34

Familjerådgivningen

0520-49 50 60

SMUB - Stödmottagning för unga brottsutsatta

073-901 43 32

Teamledare
Jirayr Arag
0520-49 56 66
jirayr.arag@trollhattan.se

Utredningsgruppen Barn och unga

Enhetschef
Mathias Engqvist
0520-49 71 30
mathias.engqvist@trollhattan.se

Teamledare
Johanna Bavington
0520-49 72 03
johanna.bavington@trollhattan.se

Camilla Kozelka
0520-49 71 27
camilla.kozelka@trollhattan.se

Petra Olsson
052049 57 56
mailto:petra.olsson@trollhattan.se

Utredningsgruppen för ensamkommande barn

Enhetschef
Anna-Karin Ödbrant
0520-49 55 30
anna-karin.odbrant@trollhattan.se

Boende för ensamkommande barn

Verksamhetschef
Åsa Lundh Dahlqvist
0520-49 66 99
asa.lundhdahlqvist@trollhattan.se

Enhetschefer
Therése Williamsson
0520-49 57 14
therese.williamsson@trollhattan.se

Andreas Doverhäll
0520-49 72 33
andreas.doverhall@trollhattan.se

Britt-Louise Swärd
0520-49 57 16
britt-louise.sward@trollhattan.se

 

Senast granskad: 2017-07-28 | av: Cecilia Wilson
Tipsa en vän
(Obligatoriskt fält)
(Obligatoriskt fält)
(Obligatoriskt fält)
(Obligatoriskt fält)